VLIV STRAVY NA SOUČASNOU ZDRAVOTNÍ SITUACI U PSŮ

VLIV STRAVY NA SOUČASNOU ZDRAVOTNÍ SITUACI U PSŮ

Původním povoláním jsem zootechnik. Kvalita krmiva měla vždy zásadní působení nejen na produkci, ale hlavně na zdraví. Vím čím se krmily kuřata kdysi i čím se krmí dnes. Z čeho se vyrábí krmné směsi a jakým způsobem se ošetřují aby se nekazily, nebo spíš lépe řečeno, aby v nich nepůsobily plísně a přirozené hnilobné bakterie. Všechno musí vydržet bez přirozeného rozkladu minimálně rok i více. Podívejte se na záruční doby na vašich granulích. Konzervační chemické látky mají za úkol narušit přirozené procesy a vybít všechno živé, co v krmivech je. Jenže takto upravené krmivo projde trávením vašeho pejska a zabije i všechno živé v jeho střevech... Zdravé střevo = zdravý pes, jeho schopnost zdravého trávení a silné imunity.


Co způsobuje např.dědičné nemoci? Vznikají porušením DNA. Jak se poruší DNA? Např. překyselením organizmu a následnou rakovinou, která z něj pramení. A kdy se překyselí organismus? Když je špatná strava. Granulované krmivo není vhodná strava pro psy. Víc jak 30 let krmení granulovaným krmením způsobilo, že se alarmujícím způsobem zvýšil počet úmrtí právě na rakovinu, selhávání jater a selhávání ledvin. Spoustu šokujících informací o tom, jak se vyrábí granulovaná krmení věhlasných značek, které se u nás nejvíc propagují (hlavně na výstavách a v televizi), najdete v knize Kočky by kupovaly myši https://www.kosmas.cz/knihy/188286/kocky-by-kupovaly-mysi/
Bohu dík se situace lepší a stále víc chovatelů se vrací ke krmení vařenou či syrovou stravou.

Já vím, granulované krmení je pohodlná a parktická varianta, ale pokud už granule, tak vyrobené nejmodernějšími šetrnými technologiemi bez chemie a hlavně míchané i s mokrou stravou.
Těch 30 let... kolik je to generací psů... Jak se asi změnilo vlivem poškození DNA i dědičné postižení u všech psích plemen. Sami to vidíte ve svých klubech, jak na tom jednotlivá plemena jsou. Není to do očí bijící? Kde se to tak najednou vzalo? Že se provádí špatné křížení? Když je čím dál víc postižených jedinců, jak z nich máte vybrat zdravé rodiče? A problém se neustále prohlubuje.
Pak se dělá spousta specielních testů. Ti kteří prošli si oddechli, ale je to čím dál vzácnější... Možná by bylo zajímavé, nesledovat jen zdravotní hledisko, ale také čím se tihle psi, kteří prošli krmí a čím se krmili jejich rodiče.
Příroda je mocná, pokud jí dáme šanci, tak se velmi rychle zvetí. Moje oblíbené rčení je, že příroda si bez nás poradí, ale my bez ní ne. Těší mě, když vezmou lidé rozum do hrsti a používají ho. Zamyslí se... Například při každodenním venčení, když jejich pejsek vykonává svou potřebu a pak ji oni musí uklidit. Jaké bobky jsou správné? Ty, jak tvrdí reklama, suché a tvrdé? Když jdete doma na záchod máte také takové bobky? To by byla asi permanentní zácpa... Co pes jí v přírodě, co by měl mít ve své krmné dávce? Například játra. A čím jsou známé vnitřnosti? Že projímají. To už nějak nehraje s těmi tvrdými bobky... Správný bobek má být dobře tvarovaný, ale vlahý. Někdy, když se sní více vnitřností, tak i méně tvarovaný. Ale nic se neděje, je to jen přímý důsledek nadmíry vnitřností, ve kterých je ale pro pejska spousta životně důležitých minerálů a vitamínů v přirozené podobě. Přirozená podoba je dobře stravitelná a využitelná a nikde se neukládá, oproti synteticky dodávaným minerálům a vitamínům v komerčních granulích. V příští krmné dávce už si na množství vnitřností dáme pozor a bobky budou opět výstavní.
Když v přírodě pes uloví králíka, ten má ve střevech, a jako že jich v sobě má hodně, spoustu trávy, různých semínek, včetně obilovin, kukuřici atd. A také bylinky, co kde najde, jitrocel, jetel, kontryhel, pampelišku, kopřivu, trávu... Pes se pase na trávě jen když má zažívací potíže aby vyzvracel pokažený obsah žaludku a nebo pokud se dostane dál, projde zažívacím ústrojím neporušená. O čem to svědčí? Neumí ji sám trávit, nemá na to vybavení, ale přesto jsou to pro něho důležité živiny a proto potřebuje obsah střev králíka, kde má tohle všechno už pěkně zpracované a připravené k využití pro svůj organismus. Člověk to má také tak, nemá ve své výbavě DNA prostředky na to, aby mohl všechno zpracovat sám a tak si vypomáhá, stejně jako ostatní zvířata např. různými bakteriemi. Doporučuji k přečtení knížku 10% člověka. https://www.kosmas.cz/knihy/208002/10-cloveka/ Jsou v ní posané nejnovější převratné výzkumy na poli trávení, imunity a celkového zdraví člověka, ale i zvířat, protože mechanizmy jsou stejné.
Poradna Bylinky pro zvířata běží už od roku 2012. Od roku 2018 jsem k tomu mohla přidat i krmivo německé rodinné firmy Reico vital - systeme. Majitel firmy pan Konrad Reiber je sám také bylinkář a léčitel zvířat. Je členem spolku německého kontrolovaného zemědělství a jejich suroviny v krmivech mají lepší kvalitu, než jakou si dáváme na vlastní stůl. Díky svým fytoterapeutickým znalostem a odborným výzkumům, sestavili minerální stránku krmiva Reico do špičkové kvality v plně organické stránce. A jejich konzervy jsou velmi promyšleným kompletním krmivem, které díky minerální rovnováze a přidáváním několika druhů kvasinek a kvasnic nejen že vyživují, ale i neustále ozdravují organizmus psů. Díky těmto živým mikroorganismům se pak dostáváme na podobnou úroveň jako by si pes ulovil v přírodě králíka. Aby si tuto cennou mikrofloru pejsci neponičili doporučuji vyvarovat se různých dentálních a konzervovaných žvýkacích tyčinek a pamlsků. Naštěstí Reico si je tohoto nebezpečí vědomo a vyrábí žvýkací dobroty i pamlsky, které neobsahují žádné konzervanty. Jsou pouze usušené na čerstvém vzduchu nebo upečené.
Velmi mě těší výsledky mladých psů, krmených Reicem od štěněte. Jejich zdravotní kontrolní testy jsou vynikající a věřím, že díky tomuto základu budou mít i dlouhý a šťastný život. Zdravá strava může velkou měrou přispět i k celkovému ozdravění všech plemen. Je to ale práce na delší dobu. Chce to trpělivost a poctivost. Zdravotní přínos krmiva Reico je plně viditelný a ověřený už po sedmiměsíčním krmení. Navíc k tomuto krmení máte od mne celoživotní bonus poradny zdarma.
Podrobnější informace o krmivu najdte na www.bylinkyprozvirata.cz/reico

JANA INDRYCHOVÁ

Topolová 4
783 01 Olomouc
IČO 68182546
DIČ CZ6653252122

tel.: +420 777 225 517
Vytvořeno službou Webnode