MINERÁLNÍ ROVNOVÁHA

O úloze minerálů v krmivech se příliš nepíše, přitom je to základ.

Minerální látky mají významnou stavební roli, protože se podílejí na transportu živin do organismu, tvorbě tkání, na růstu orgánů a jejich funkci, jsou součástí mnoha biochemických procesů v metabolismu živin, podílejí se na vedení nervových vzruchů a jiných fyziologických činností. Jsou nepostradatelné pro správný vývin kostry, ovlivňují reprodukci, vzhled i psychiku. Jsou významným faktorem vnitřního metabolizmu, účastní se tvorby enzymů, hormonů, vitamínů a jiných pro život nezbytných látek. Jejich nedostatek i přebytek se výrazně projevuje na zdraví.

V tomto odkazu si můžete pročíst informace o jednotlivých prvcích a jejich vlivu na organismus.

www.prozdraveziti.cz/mineraly-mineralni-latky-

Minerální rovnováha v organické podobě v krmivech Reico - osobní zkušenost.

Příběh mé 12 leté kočky Táry a 3 letého kocourka Cipíska je výmluvným dokladem jedné z hlavní přednosti krmiva Reico, kterým je MINERÁLNÍ ROVNOVÁHA V ČISTĚ ORGANICKÉ, MIKRONIZOVANÉ PODOBĚ.
Tárince už je 12 let a příchod nového kocourka před třemi lety snášela velmi špatně. Tři měsíce se mě i nového kotěte naprosto stranila. Byla na ní vidět velká psychická újma. Kočky mají problém přijmout novou kočku, pokud to není přímo jejich sourozenec. Po třech měsících se konečně poprvé přišla pomazlit, ale ke kocourkovi byla stále odměřená a bylo na ní vidět, že příchodem nového člena naší smečky velice strádá a psychika se začala po dvou letech odrážet i na fyzické stránce. Kocourek měl, díky tomu, že vyrostl na mokré stravě Reico, 5,5 kg. Přestože má Cipísek poněkud exotické zbarvení, jeho rodiče jsou oba obyčejné kočky a to normálního vzrůstu. Cipísek je oba přerostl a má i značnou váhovou převahu nad Tárinkou při jejich 2,5 kg. A tak když si chtěl hrát, Tára ho, nejen kvůli jeho velikosti, odmítala. Neustále chřadla a došlo to až tak daleko, že začala velmi špatně jíst a začala hubnout, ztrácela se před očima. A tehdy mě napadlo, i když vím, že v konzervách jsou už mikronizované řasy obsaženy, navíc přidávat přípravek PETMIN. Po 14-ti dnech byly vidět první velmi povzbudivé reakce Táry. Její stav se začal zlepšovat a to nejen po fyzické, ale i po psychické stránce. Světe div se, po měsíci na Petminu si začala hrát, jako když byla malé kotě. Začala se chovat stejně jako to bylo před příchodem Cipíska a dokonce začala i sama Cipíska provokovat ke hře. I když svým odměřeným způsobem :-) Dokonce začala znovu užívat i kočičí strom, který do té doby přenechala Cipískovi na 3 roky a bála se na něj vylézt.
Před měsícem jsem si myslela, že už ji ztratím, ale po tom co jsem začala přidávat směs mikronizovaných řas Petmin, které dodávají všechny minerály v čistě organické podobě, se Tářin stav otočil o 180°. A bylo to nejen kvůli organické podobě, která je nejlépe vstřebatelná, ale hlavně díky mikronizaci, která je specialitou krmiv Reico. Minerály se vstřebávají už přes sliznice, aniž by musely projít celým trávicím traktem, a do 20 min. po pozření jsou všechny v krvi. A když už je vstřebávací schopnost střev např. u nemocných nebo starších zvířat špatná, tak přípravek Petmin je pro ně živá mana, protože jak známo minerály mají velký vliv na spoustu životně důležitých funkcí v těla a to nejen po fyzické, ale i psychické stránce. Obsáhlejší informace o přípravcích Petmin i Aufbau-vital získáte níže.
Mikronizované řasy přidává firma Reico hlavně do konzerv, které zvířatům neobyčejně prospívají. Nejen díky těmto řasám, ale i díky úžasné promyšlenosti složení svých konzerv kompletního krmení. www.bylinkyprozvirata.cz/reico/nejvetsi-poklad-krmiv-reico/ Pokud má někdo psy či kočky čistě na konzervách a nedává k tomu už žádné chemicky ošetřené pamlsky či žvýkací dobroty ( Reico nabízí varianty i bez chemie), tak se všichni neobyčejně ozdraví. Přestane jim škrkat v bříšku, přestanou mít větry a pojídat trávu. Jsou šťastní a jejich majitelé s nimi. Hlavně z tohoto důvodu nabízím krmiva Reico a jsem nadšená, že díky tomuto krmení mohu výrazně pomoci všem psům a kočičkám, kteří mají podlomené zdraví kvůli běžnému komerčnímu krmení a úplně nejlepší je, když se jím krmí od malička.
Dá se udělat i kompromis, že se konzervy dávají napůl s granulemi, pokud možno lisovanými za studena a k tomu se přidává pravidelně PETMIN nebo u štěňat AUFBAU-VITAL. Ti co krmí syrovou či vařenou stravou si díky Petminu dorovnají případný možný deficit minerálních látek v denní krmné dávce a to v maximálně možné vstřebatelné formě.

Pokud vás tento příběh zaujal, neváhejte mě kontaktovat, probereme spolu váš konkrétní případ a najdeme nejlepší řešení pro vás.

 

Minerální složky v přírodní organické podobě se vlivem špatného hospodaření s půdou stávají vzácností.

Už před 40 lety nás profesor agronomie učil, že půda, vlivem špatného obhospodařování, je ve špatném stavu, bez organických minerálních látek. A tedy všechno, co se z ní vypěstuje už tyto přírodní, pro tělo stravitelné látky téměř neobsahuje a všichni v podstatě trpíme minerální podvýživou. Bohužel hospodaření s půdou se nijak nezlepšilo, ba naopak a tak i stav organických minerálních látek podle toho vypadá.

 

Minerální stránka krmiva v ORGANICKÉ podobě je velice důležitá a bohužel do většiny komerčních krmiv se dodává v syntetické podobě. U takových minerálů je ale využitelnost velmi nízká, dokoce se uvádí že pouze 2% a často se tyto chemicky vyráběné minerály ukládají v těle a mají vedlejší účinky. Naproti tomu minerály v organické podobě, z rostlinných zdrojů, jsou s živým organismem kompatibilní a tak mají vynikající stravitelnost a vstřebatelnost a tělu prospívají.

Firma Reico vital - systeme si velmi zakládá na své minerální rovnováze v organické podobě, kterou do svých krmiv dává jako jediná v Evropě. Právě tato minerální rovnováha z rostliných zdrojů, společně s kvalitními surovinami, dělá z Reica jedinečné a zdraví prospěšené krmivo.

Tyto minerály se získávají z několika druhů mořských a sladkovodních řas a upravují se tzv. mikronizací. To znamená, že řasy jsou pomleté na částečku menší, než je buňka. Minerály se vstřebávají  už přes sliznice v dutině ústní a do 20 min. se všechny dostanou do krevního oběhu. Organismus si vezme přesně tolik kolik potřebuje. Tím se pokryje přesná denní dávka v nejlépe využitelné podobě a zbytek se vyloučí, bez ukládání v tkáních, přirozeným způsobem.

 

PETMIN - minerální potravní doplněk pro dospělé psy

Petmin je čistá směs mikronizovaných řas, která zajišťuje minerální stránku krmiva pro zvíře na každý den, přesně podle momentální potřeby. Tato potřeba je každý den jiná. Podle aktivity, věku, stresové zátěže a pod. Proto je tento přípravek velmi vhodný pro všechny, kdo krmí syrovou nebo vařenou stravou a nemusí se pak bát, že by neměli vyváženou denní dávku, že by některý minerální prvek převažoval nebo naopak chyběl. Petmin se přidává také všude tam, kde je potřeba dorovnat deficit při zvýšené potřebě minerálů např. gravidita, kojení, nemoc, regenerace, vyšší zátěž a pod. Jelikož jsou to minerály v organické, téměř koloidní podobě, nemohou se předávkovat. Pes nebo kočka si vezme co potřebuje a zbytek se přirozeně vyloučí, bez usazování v tkáních. Díky speciální techologii tzv.mikronizaci, jsou řasy pomlety na jemnější částečky než buňka, a vstřebávají se už v dutině ústní. Během 20 min. po pozření se dostávají všechny minerální látky přímo do krve. Petmin má o 70% vyšší vstřebatelnost a využitelnost než pouze podrcené nebo namleté řasy. Proces mikronizace probíhá mletím na namrazených kamenech, aby se zahříváním řasy neznehodnotily.

Složení: 100% řasy ( Lithothamnion, Fucus )

Dávkování : 0,5g (na špičku nože) na 10kg

 

AUFBAU - VITAL  doplněk výživy pro zdravý růst štěňat

 je minerální doplňkové krmivo pro rostoucí štěňata. Díky organické formě a úpravě mikronizací, zajišťuje přesný přísun živin na každý den. Štěně si každý den dorovná živiny, přesně podle svých potřeb a zbytek přirozeně vyloučí. Nemůže tedy dojít k tomu, že by mělo málo minerálních prvků a na druhou stranu ani k předávkování. Také obsahuje několik druhů kvasnic a kvasinek, které ozdravují neustále jeho střevní mikroflóru, střeva mají vynikající schopnost vstřebávání a využití všech živin a tím pomáhají štěněti k dobrému zdraví a perfektní imunitě.

Složení: Spirulina, Ascophyllum, Laminária, chaluha, Chlorella, krmné sušenky, pivní kvasnice (Saccharomyces/kvasinky, Cérévisiaié/pekařské droždí), ženšen, pískavice řecké seno.

Dávkování: odměrka 3g na 5 kg, 5g na 10kg

JANA INDRYCHOVÁ

Topolová 4
783 01 Olomouc
IČO 68182546
DIČ CZ6653252122

tel.: +420 777 225 517
Vytvořeno službou Webnode