MINERÁLNÍ ROVNOVÁHA

O úloze minerálů v krmivech se příliš nepíše, přitom je to základ.

Minerální látky mají významnou stavební roli, protože se podílejí na transportu živin do organismu, tvorbě tkání, na růstu orgánů a jejich funkci, jsou součástí mnoha biochemických procesů v metabolismu živin, podílejí se na vedení nervových vzruchů a jiných fyziologických činností. Jsou nepostradatelné pro správný vývin kostry, ovlivňují reprodukci, vzhled i psychiku. Jsou významným faktorem vnitřního metabolizmu, účastní se tvorby enzymů, hormonů, vitamínů a jiných pro život nezbytných látek. Jejich nedostatek i přebytek se výrazně projevuje na zdraví.

V tomto odkazu si můžete pročíst informace o jednotlivých prvcích a jejich vlivu na organismus.

www.prozdraveziti.cz/mineraly-mineralni-latky-

 
 

Minerální složky v přírodní organické podobě se vlivem špatného hospodaření s půdou stávají vzácností ve výživě lidí i zvířat.

Už před 40 lety nás profesor agronomie učil, že půda, vlivem špatného obhospodařování, je ve špatném stavu, bez organických minerálních látek. A tedy všechno, co se z ní vypěstuje už tyto přírodní, pro tělo stravitelné látky téměř neobsahuje a všichni v podstatě trpíme minerální podvýživou.

Minerální stránka krmiva v ORGANICKÉ podobě je velice důležitá a bohužel do většiny komerčních krmiv se dodává v syntetické podobě. U takových minerálů je ale využitelnost velmi nízká, dokoce se uvádí že pouze 2% a často se tyto chemicky vyráběné minerály ukládají v těle a mají vedlejší účinky. Naproti tomu minerály v organické podobě, z rostlinných zdrojů, jsou s živým organismem kompatibilní a tak mají vynikající stravitelnost a vstřebatelnost a tělu prospívají.

Firma Reico vital - systeme si velmi zakládá na své minerální rovnováze v organické podobě, kterou do svých krmiv dává jako jediná v Evropě. Právě tato minerální rovnováha z rostliných zdrojů, společně s kvalitními surovinami, dělá z Reica jedinečné a zdraví prospěšené krmivo.

Tyto minerály se získávají z několika druhů mořských a sladkovodních řas a upravují se tzv. mikronizací. To znamená, že řasy jsou pomleté na částečku menší, než je buňka. Minerály se vstřebávají  už přes sliznice v dutině ústní a do 20 min. se všechny dostanou do krevního oběhu. Organismus si vezme přesně tolik kolik potřebuje. Tím se pokryje přesná denní dávka v nejlépe využitelné podobě a zbytek se vyloučí, bez ukládání v tkáních, přirozeným způsobem.

 

PETMIN - minerální potravní doplněk pro dospělé psy

Petmin je čistá směs mikronizovaných řas, která zajišťuje minerální stránku krmiva pro zvíře na každý den, přesně podle momentální potřeby. Tato potřeba je každý den jiná. Podle aktivity, věku, stresové zátěže a pod. Proto je tento přípravek velmi vhodný pro všechny, kdo krmí syrovou nebo vařenou stravou a nemusí se pak bát, že by neměli vyváženou denní dávku, že by některý minerální prvek převažoval nebo naopak chyběl. Petmin se přidává také všude tam, kde je potřeba dorovnat deficit při zvýšené potřebě minerálů např. gravidita, kojení, nemoc, regenerace, vyšší zátěž a pod. Jelikož jsou to minerály v organické, téměř koloidní podobě, nemohou se předávkovat. Pes nebo kočka si vezme co potřebuje a zbytek se přirozeně vyloučí, bez usazování v tkáních. Díky speciální techologii tzv.mikronizaci, jsou řasy pomlety na jemnější částečky než buňka, a vstřebávají se už v dutině ústní. Během 20 min. po pozření se dostávají všechny minerální látky přímo do krve. Petmin má o 70% vyšší vstřebatelnost a využitelnost než pouze podrcené nebo namleté řasy. Proces mikronizace probíhá mletím na namrazených kamenech, aby se zahříváním řasy neznehodnotily.

Složení: 100% řasy ( Lithothamnion, Fucus )

Dávkování : 0,5g (na špičku nože) na 10kg

 

AUFBAU - VITAL  doplněk výživy pro zdravý růst štěňat

 je minerální doplňkové krmivo pro rostoucí štěňata. Díky organické formě a úpravě mikronizací, zajišťuje přesný přísun živin na každý den. Štěně si každý den dorovná živiny, přesně podle svých potřeb a zbytek přirozeně vyloučí. Nemůže tedy dojít k tomu, že by mělo málo minerálních prvků a na druhou stranu ani k předávkování. Také obsahuje několik druhů kvasnic a kvasinek, které ozdravují neustále jeho střevní mikroflóru, střeva mají vynikající schopnost vstřebávání a využití všech živin a tím pomáhají štěněti k dobrému zdraví a perfektní imunitě.

Složení: Spirulina, Ascophyllum, Laminária, chaluha, Chlorella, krmné sušenky, pivní kvasnice (Saccharomyces/kvasinky, Cérévisiaié/pekařské droždí), ženšen, pískavice řecké seno.

Dávkování: odměrka 3g na 5 kg, 5g na 10kg

JANA INDRYCHOVÁ

Topolová 4
783 01 Olomouc
IČO 68182546
DIČ CZ6653252122

tel.: +420 777 225 517
Vytvořeno službou Webnode