Vymazlené konzervy plné zdraví

 

Největším pokladem v krmivech Reico vital-syteme jsou jejich konzervy.
Filozofií Reica je, aby se jejich krmivo co nejvíce přiblížilo stravě, kterou si pes či kočka mohou ulovit v přírodě.
Když si pes venku uloví králíka, tak ten má zhruba 45% masa, vnitřní orgány ( srdce, plíce, játra, žaludek, atd...) hodně střev a pak kosti, šlachy, kůži.

1) Když kterákoliv šelma v přírodě uloví kořist, většinou býložravce, tak první jde po střevech, protože tam má, mimo tak důležitých probiotických kultur, už přednatrávenou rostlinou bílkovinu, kterou také potřebuje, ale sama si ji nedokáže rozložit na živiny. Důkaz o tom, že šelma nedokáže trávit rostlinou potravu, najdete, když váš pes sežere trávu. Ve stejném stavu, jak do něj vešla, taky zadem odejde. Reico přidává do svých konzerv živé druhy kvasnic a kvasinek, které pomáhají k ještě lepší stravitelnosti a péči o střevní mikrofloru. Poté co  konzervy zavaří, nechává je, jako jediné v Evropě, 6 týdnů zrát, aby tyto živé kultury prostoupily celý obsah konzervy a tím učinili konzervu nejen maximálně stravitelnou, ale hlavně při pravidelném krmení neustále tyto živé organismy revitalizují střevo a tím udržují pevné zdraví psů a koček. To je to nejdůležitější, co byste měli svým psům a kočkám poskytnout, abyste je udrželi dlouho zdravé a aby se vám dožili vysokého věku. A vysokým věkem nemyslím 14 let, ale 20 let, jako to bylo běžné dřív, než se začalo krmit granulovanou stravou.
Tyto životně důležité organismy pomáhají zpracovat např. tolik diskutované obiloviny nebo kukuřici, trávu, bylinky které se nachází opět ve střevech kořisti a které pes potřebuje, ale bez pomoci už zmíněných organismů neumí zpracovat. V granulích tyto živé mikoorganismy nenajdete. Ty jsou pouze v mokré stravě. Sebelepším granulím chybí právě tato živá voda, plná organismů, které jsou nezbytné pro zdravé fungování nejen psa, ale i člověka. Doporučuji si přečíst knihu 10% člověka od Allany Collen.

2) Jako druhé v pořadí šelma konzumuje vnitřní orgány, které jsou zase vysoce ceněným zdrojem vitamínů. Zejména játra a proto i Reico dává do svých konzerv místo uměle dodávaných vitamínů olej z treščích jater. Dále jsou v Reico konzervách srdce, játra, plíce, ledviny, hltan, vemeno, v jedné specielní konzervě i bachor. Všechno v potravinářské kvalitě, přírodní, bez chemie a často lepší kvalita než máme sami na svém stole. Reico konzervy můžete s klidem ochutnat.

3) Teprve potom jde šelma po mase a to už většinou nějaký ten den uleželém. Čerstvé maso je nestravitelné, musí uzrát. I maso, které je pro lidi musí před tím, než se dá do prodeje, chvíli zrát v chladírnách. Prozradím vám jeden trik. Když dloubnete prstem do masa a nezůstane tam důlek, maso ještě není správně vyzrálé a bude tvrdé. Ale pokud tam ten důlek zůstane, můžete si být jisti, že bude pěkně měkké a dobře stravitelné. Stejně tak to dělají i šelmy. Dobrý výživový poradce vám řekne, zakopte kus masa na 5 dní do země, pak ho vyhrabte a teprve pak dejte psovi, protože takto načatý enzymy je pro psa nejstravitelnější a nejprospěšnější. V Reico konzervách je obsah masa 69 - 74%.

4) No a naposled přijde na řadu ten zbytek. Kosti, šlachy a dokonce i srst. Působí jako prima kartáč střev. Trus vlka je často hodně obalen srstí. Všechny tyto složky jsou vynikajícím zdrojem minerálů, hlavně vápníku, který je pro psy velmi důležitý. Reico sice do konzerv nedává srst, ale přidává zase vlákninu ve formě zeleniny a příkrmu a má jedinečně vychytanou minerální stránku, na kterou je velmi hrdé. Všechna krmiva Reico obsahují minerály pouze v organické podobě, které jsou kompatibilní s živým organismem a proto se nikde neusazují, jako tomu je u syntetických minerálních látek. Naopak jsou nejlépe stravitelné a využitelné pro organismus. Je to docíleno několika druhy mořských a sladkovodních řas ( např. chlorella má 11x více vápníku než kravské mléko), navíc pomletých na částečku menší než je buňka, takže nemusí ani projít celým trávicím traktem a do 20 min. se dostávají všechny minerály rovnou do krve. Je to velká výhoda pro psy, kteří mají z jakéhokoliv důvodu špatnou vstřebávací schopnost trávicího traktu. Ať oslabením nemocí či stářím. Co se v daný den nevyužije se přirozeně vyloučí. Synteticky dodávané minerály v komerčním krmení jsou minimálně využitelné a naopak se v organismu usazují a škodí zdraví. Přitom minerály jsou velmi důležitou stránkou výživy, protože mají na starosti řídící funkce v těle. Více se dočtete zde www.bylinkyprozvirata.cz/reico/mineralni-slozky-v-organicke-podobe/

Z výše popsaného vyplývá, že konzervy Reico jsou opravdu promyšlené do detailů a nejen že psům velmi chutnají, ale hlavně po zdravotní stránce jsou ideální.
K dostání jsou tyto druhy: krůtí, jehněčí, drůbeží, zvěřinová, hovězí, hovězí + srdce, telecí, hovězí + srdce + bachor.

Jedna důležitá poznámka při míchání konzervovaného krmiva s granulemi. Je to v pořádku pouze tehdy, pokud krmíte granulemi lisovanými za studena. Proč je tomu tak? Konzervované krmivo je stráveno během půl až jednoho dne. Granule lisované za studena jsou strávené během jednoho až jeden a půl dne. Extrudované granule jsou strávené až do 3 dnů. Když se setkají konzervy s extrudovanými granulemi ve střevech, tak místo aby se správně strávily, tak tam začnou zahnívat. Jaký proces tam pak nastane a jak to poškozuje zdraví vašeho psa si můžete přečíst v tomto článku, který může platit i v případě, že krmíte pouze suchým krmivem. www.bylinkyprozvirata.cz/news/jen-co-vybehne-ven-zacne-vas-pes-pojidat-travu/ A jak poznáte extrudované granule od lisovaných za studena? Jednoduše. Vezměte sklenici s vodou a hoďte tam jednu granulku vašeho krmení. Granule extrudované po nasátí vody zvětší svůj objem, kdežto granule lisovaná za studena se rozpadne. 

 

JANA INDRYCHOVÁ

Topolová 4
783 01 Olomouc
IČO 68182546
DIČ CZ6653252122

tel.: +420 777 225 517
Vytvořeno službou Webnode