KRMENÍ JE ZÁKLAD

I když zvířatům úspěšně pomáhám pomocí přípravků Energyvet, je třeba upravit také stravu, jejíž kvalita je pro zvířata nejdůležitější. Dostalo se mi možnosti stát se partnerem firmy Reico vital - systeme a nabídnout vám jejich vynikající krmení, které je u nás od začátku roku 2017 a kde základní filozofií firmy je, aby se složením co nejvíce přiblížili přirozené stravě, kterou si zvířata uloví v přírodě. www.bylinkyprozvirata.cz/news/co-je-prirozena-strava-pro-psa/

Účinky tohoto krmení na zdraví zvířat mě nadchly a je mi velkým potěšením představit vám konečně stravu, která zvířatům prospívá. Nejen že je nasytí, ale hlavně je i ozdraví. V podstatě to není jen pouhé vyvážené krmivo, ale hlavně vitalizační a regenerační program. Zbavuje oranismus překyselení, nastartovává přirozené samoozdravné procesy. Firma  Reico spolupracuje např. i se členy německého spolku kontrolovaného zemědělství a své produkty si hýčká už od vstupních surovin. Bez chemie, na základě dlouholetých odborných výzkumů. Je to krmení zdravé, jako dřív, než se začalo s výrobou granulí, kdy ještě zvířata téměř neznala co je rakovina, epilepsie, selhávání ledvin či jater, dermatitida a pod. Doporučuji přečíst si knihu Kočky by kupovaly myši od H.U.Grimma. Tato kniha není o kočkách, ale o praktikách nadnárodních koncernů při výrobě krmiv a hodně často se stává, že lidé, kteří za mnou chodí se zdravotnámi potížemi svých pejsků a koček, krmí právě těmito komerčními krmivy... www.bylinkyprozvirata.cz/news/odborna-literatura/

Nejzdravější je krmení syrovou či vařenou stravou, ale v dnešní době je pro mnoho lidí výhodnější, z různých důvodů, krmit granulemi či konzervami. Reico granule lisované za studena a konzervy jsou v tomto případě kvalitním, zdravým a praktickým kompromisem mezi barf či vařenou stravou a granulovaným krmením za velmi příznivou cenu.

Je to vyjímečná možnost pro všechny, kdo mají svá zvířata rádi, chovají se zodpovědně a chtějí jim zachovat zdraví do nejvyššího věku.

Minerální rovnováha v organické podobě

Jedinečnou předností krmiva Reico jsou mikronizované sladkovodní a mořské řasy, které dodávají všechny důležité minerální prvky v organické podobě, pro tělo nejlépe stravitelné formě. Firma Reico vital - systeme tyto řasy dodává do svých krmiv jako jediná v Evropě a zpracovává je tzv. mikronizací - speciálním mletím na malinkaté částečky, menší než buňka, které se vstřebávají už v dutině ústní a do 20min. přechází přímo do krve. Jsou tedy vhodné i pro zvířata, která mají sníženou funkci vstřebávání minerálů např. starší a nemocná. Řasy a byliny upravené mikronizaci mají o 70% vyšší využitelnost, než řasy jen podrcené. Zvíře si každý den vezme co potřebuje podle své aktivity, zdravotního a psychického stavu a zbytek se, bez ukládání v tkáních, přirozeně vyloučí. Stejně jako v přírodě.

Řasy jsou zparcovány mikronizací - speciálním tření na malinkaté částečky, které se vstřebávají už v dutině ústní

Více zde: https://www.bylinkyprozvirata.cz/reico/

Řasy jsou zparcovány mikronizací - speciálním tření na malinkaté částečky, které se vstřebávají už v dutině ústní

Více zde: https://www.bylinkyprozvirata.cz/reico/

Řasy jsou zparcovány mikronizací - speciálním tření na malinkaté částečky, které se vstřebávají už v dutině ústní

Více zde: https://www.bylinkyprozvirata.cz/reico/

www.bylinkyprozvirata.cz/reico/mineralni-slozky-v-organicke-podobe/

MOKRÁ STRAVA

Konzervy mají vynikající kvalitu a jsou doporučovány hlavně pro obsah fyziologické tekutiny, kterou granule nemají. Pitná voda nikdy tento fyziologický roztok nenahradí. Proto se tak výrazně spraví zdravotní stav všech zvířat, která přešla z granulované na syrovou, či vařenou stravu. www.bylinkyprozvirata.cz/reico/nejvetsi-poklad-krmiv-reico/

U psů do 15kg firma Reico doporučuje krmit pouze konzervami. Není to ale podmínkou a může se udělat, stejně jako u větších psů, i kompromis půl na půl, nejlépe s granulemi lisovanými za studena.

Firma se snaží o "rekonstrukci" krmiva do podoby, jakoby si pes chytl zajíce a kočka myš.  Maso, vnitřnosti (srdce, játra, ledviny, bachor, jazyk, vemeno), různé druhy příkrmů a zeleniny a pro ještě lepší stravitelnost také některé kmeny kvasnic a kvasinek, které pomáhají osídlit střevo užitečnými mikroorganismy, které se podílejí na správné funkci střeva. Firma si hlídá kvalitu surovin. Suroviny na krmiva jsou v potravinářské kvalitě, přírodní, bez genetické modifikace. Konzervy jsou zavařovány šetrným postupným zahříváním. Je známo, že když dáte ruku do 40°C teplé vody, rychle ji vytáhnete, protože vás pálí. Ale když dáte ruku do lázně a postupně budete přilévat teplou vodu, vydržíte až do 90°C bez zdravotní újmy. Samozřejmě, že aby se konzerva konzervovala, musí se zahřát na teplotu, zhruba 123°C, ale tímto principem postupného zahřívání se zajistí vysoká kvalita obsahu. Konzervy se před plněním vylévají včelím voskem aby obsah neoxidoval. Před samotným zavařováním se vytěsní vzduch.

Konzervy jsou vhodné jako kompletní krmení pro zdravá zvířata a dietní řada se dobře osvědčila v regeneraci nemocných zvířat.  

Psi a kočky konzervy Reico nejlépe přijímají v ohřátém stavu. Krásně se rozvoní a pak je sní i ti, u kterých bývají potíže s nechutenstvím. Rozhodně nedoporučuji ohřívat konzervy v mikrovlnce !!! aby jste nezničili zdraví prospěšné kmeny kvasnic a kvasinek.

Nejvíce se mi osvědčilo ohřívat je ve vodní lázni.

Nejprve nalijeme do nádoby s víkem co nejvíc horkou vodu z kohoutku. Vložíme misku, nejlépe také nahřátou horkou vodou a do ní dáme patřičné množství obsahu konzervy. Misku přiklopíme víkem a necháme 10min. ohřát. Pokud krmíte půl na půl konzervu s granulemi, tak po ohřátí přidáte ještě granule a pečlivě zamícháte. Pokud ohříváte maso pro kočky, tak doporučuji dobře rozmíchat. Kočky mají rády, když obsah po řádném rozmíchání připomíná spíš paštiku.

 

GRANULE LISOVANÉ ZA STUDENA

  Jsou nejzdravější technologií výroby granulovaného krmiva. Ceněny jsou hlavně pro svůj obsah kvalitních, přírodních živin, které nebyly porušeny výrobním procesem ( teplotou, tlakem ani chemií) jako ostatní granulovaná krmiva a tím zůstávají zachovány přirozené vitamíny, enzymy i další živiny podobně jako u krmení syrovou stravou. Důležitý je vysoký obsah masa a vnitřností v neporušené podobě, který dodává kvalitní živočišné bílkoviny a vitaminy.

Granule lisované za studena jsou oblíbeny např. u BARFařů jako doplněk potravy, krmivo na cesty, nebo jako případná náhrada za syrovou stravu.

Důležitým faktem u granulí lisovaných za studena je, že při jejich výrobě není použita žádná chemie, konzervanty a dochucovadla. Namíchané suroviny se za syrova protlačí přes lisovací zařízení a usuší při tepllotě do 36°C. I vzhledově jsou pak jiné, než granule zpracované běžným způsobem (např. extrudovaná či potahovaná olejovou vrstvou). Uchovávají si přirozené vůně i chutě použitých kvalitních surovin dlouhou dobu. V tom mají velkou výhodu oproti komerčním granulím. A v neposlední řadě i cenově jsou výhodnější, protože se krmí, díky zachovaným živinám, menší krmnou dávkou na den.

Mimo výše uvedené kvality je vysledováno z praxe :

Majitelé větších psů oceňují nižší riziko vzniku torze žaludku, protože granule lisované za studena v žaludku nebobtnají. Díky svému složení pomáhají Championky i Olympky předcházet zánětům analních žlázek. Výrazně se zvýší kvalita srsti. Psům zmizí špinavé cestičky z okolí očí.

                    OLYMP                                 CHAMPION

 

Je mi ctí být distribučním partnerem Reica.

Pokud se vám nabídka krmiva líbí, nejlépe bude, když mi zavoláte na tel. 777 22 55 17 . 

 Doporučím vám nejvhodnější granule i konzervy podle váhy, stáří, plemene, aktivity, zdravotního stavu. Propočtu denní krmnou dávku a její cenu na den a na měsíc.

Pokud budete spokojení, můžeme hned sepsat objednávku. Za 5 - 6 pracovních dnů pak můžete mít krmení doma.


 

KRMENÍ JE ZÁKLAD

VLIV STRAVY NA SOUČASNOU ZDRAVOTNÍ SITUACI U PSŮ

VLIV STRAVY NA SOUČASNOU ZDRAVOTNÍ SITUACI U PSŮ Původním povoláním jsem zootechnik. Kvalita krmiva měla vždy zásadní působení nejen na produkci, ale hlavně na zdraví. Vím čím se krmily kuřata kdysi i čím se krmí dnes. Z čeho se vyrábí krmné směsi a jakým způsobem se ošetřují aby se nekazily, nebo...
Celý článek

Jen co vyběhne ven, začne váš pes pojídat trávu?

Spěchá váš pes, jen co vyběhne ven, k nejbližšímu trávníku? Je to známka DYSBIÓZY. Pojídáním trávy se snaží srovnat trávicí potíže, ale bohužel, pokud se neodstraní příčina, kterou je ve valné části špatné krmení, tak mu to není nic platné... Dysbióza - změna přirozené střevní mikroflóry v...
Celý článek

CO JE PŘIROZENÁ STRAVA PRO PSA

CO JE PRO PSA PŘIROZENÁ STRAVA? V přírodě by si ulovil třeba králíka. Lidé by se měli víc radit s vlastním rozumem a intuicí. Nenechat se ovlivňovat reklamou. Když se podíváte na inernet a najdete si např. informace o tom, kolik má takový domácí králík výtěžnost masa, jak říkají chovatelé, tak na...
Celý článek

Dobře se informujte, přečtěte si nezávislou odbornou literaturu.

Největší zdravotní problémy zvířat způsobuje NEZNALOST majitelů zvířat o kvalitě krmení. Před tím, než se začaly vyrábět komerční granule, psi a kočky téměř neznali co je to např. rakovina či dermatitida a dožívali se mnohem vyššího věku. Kritériem dobrého krmení pro majitele dnes bývá, jestli...
Celý článek

JANA INDRYCHOVÁ

Topolová 4
783 01 Olomouc
IČO 68182546
DIČ CZ6653252122

tel.: +420 777 225 517
Vytvořeno službou Webnode