VÝŽIVA BŘEZÍ A KOJÍCÍ FENY

 
Březí fenka potřebuje dobře stravitelnou stravu, nejlépe mokrou, tedy syrovou či vařenou.
Z krmiv Reico jsou ideální všechny konzervy kompletního krmení: drůbeží, zvěřinová, hovězí, hovězí + srdce, telecí, hovězí + srdce a bachor. Odpadají pak potíže s nevolností, plynatostí a žraním trávy. Složení konzerv najdete zde: www.bylinkyprozvirata.cz/reico/krmiva-pro-psy/
 
Pokud je fenka většího plemene, můžete ještě přidávat i granule Athletic, které jsou lehce stravitelné a nezatěžují tolik trávení gravidní feny.
 
Od 6.týdne se začíná zvyšovat krmná dávka. Nejdříve o 30% a v poslední fázi až o 50%. Krmná dávka se musí rozdělit postupně podle množství do více dávek . Nejdříve na 3 a v poslední fázi až na 5 krmných dávek.
Ke krmení je dobré v období březosti přidávat minerální přípravek Petmin. www.bylinkyprozvirata.cz/reico/mineralni-slozky-v-organicke-podobe/
 
Velmi důležité období pro vývoj štěňat je 3.- 5.týden, kdy se utváří orgány štěňátek. Na konci 5.týdne je tento vývoj ukončen. V tomto období 3.-5.týdne se doporučuje podávat přípravek Pro-2. Tento přípravek se pak podává ještě 14 dní před a 14 dní po porodu, aby fenka zvládla dobře zátěž poslední fáze gravidity, porod a následné kojení štěňat. Pro-2 je směs bylin, kvasnic, stopových prvků, řas, B-vitamínů, minerálů a aminokyselin, vhodná hlavně na stavbu kostí, orgánů, vývin zubů a dobrou mléčnost fenky.
 
Po porodu je důležité fenku dobře krmit, sledovat její výživový stav. Potřeba energie a krmná dávka se odvíjí podle množství štěňat.
Pokud jste během březosti přidávali ke konzervám granule Athletic, tak po porodu potom můžete postupně nahradit Athletic granulemi lisovanými za studena Olymp a k tomu opět všechny druhy konzerv jako v době březosti. Stále se přidává i přípravek Petmin.
 
Jakmile bude potřeba začít přikrmovat štěňátka, dejte jim ochutnat konzervy. Štěňata mohou drůbeží, zvěřinovou, hovězí, hovězí + srdce a telecí a k tomu případně granule pro štěňata Junior.  Postupným navyšováním pak přirozeně odstavíte štěňata od matky.
 
 

JANA INDRYCHOVÁ

Olomouc
IČO 68182546
DIČ CZ6653252122

tel.: +420 777 225 517 indryjana@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode