přírodní bylinná regenerace pro zvířata

 

 

KRMENÍ JE ZÁKLAD

 

I když zvířatům úspěšně pomáhám pomocí přípravků Energyvet, je třeba upravit také stravu, jejíž kvalita je pro zvířata nejdůležitější.

 

 Dostalo se mi možnosti nabídnout vám vynikající německé krmení REICO vital - systeme, které je u nás od začátku roku 2017 a kde základní filozofií firmy je, aby se složením stravy co nejvíce přiblížili přirozené stravě, kterou si zvířata uloví v přírodě.

Účinky tohoto krmení na zdraví zvířat mě nadchly a je mi velkým potěšením představit vám konečně stravu, která zvířatům prospívá.  V podstatě to není jen pouhé vyvážené krmivo, ale hlavně vitalizační a regenerační program. Zbavuje oranismus překyselení, nastartovává přirozené samoozdravné procesy. Firma  Reico je členem německého spolku kontrolovaného zemědělství a své produkty si hýčká už od vstupních surovin. Bez chemie, na základě dlouholetých odborných výzkumů. Je to krmení zdravé, jako dřív, než se začalo s výrobou granulí, kdy ještě zvířata téměř neznala co je rakovina, epilepsie, selhávání ledvin či jater, dermatitida a pod. Doporučuji přečíst si knihu Kočky by kupovaly myši od H.U.Grimma. Tato kniha není o kočkách, ale o praktikách nadnárodních koncernů při výrobě krmiv a hodně často se stává, že lidé, kteří za mnou chodí se zdravotnámi potížemi svých pejsků a koček, krmí právě těmito komerčními krmivy...

www.bylinkyprozvirata.cz/news/otestujet-si-kvalitu-vaseho-stavajiciho-krmiva/

Naproti tomu Reico je zpracováno tou nejšetrnější formou a moderními technologiemi. Díky poctivému přírodnímu složení, minerální stránce v organické podobě, živým mikroorganismům podporujícím zdravou mikrofloru ve střevech a vynikající stravitelnosti psům i kočkám výrazně prospívá.

Reico je rodinná firma a svým klientům chce také poskytovat osobní servis. Proto se prodává jen formou přímého prodeje, aby poradci o své klienty pečovali, což se velmi dobře doplňuje s mou poradenskou praxí.

Je to jedinečná možnost pro všechny, kdo mají svá zvířata rádi, chovají se zodpovědně a chtějí jim zachovat zdraví do nejvyššího věku.

Nejzdravější je krmení syrovou či vařenou stravou, ale v dnešní době je pro mnoho lidí výhodnější, z různých důvodů, krmit granulemi či konzervami. Granule lisované za studena a konzervy jsou v tomto případě kvalitním, zdravým a praktickým kompromisem mezi barf či vařenou stravou a granulovaným krmením.

 

Mnoho lidí je zmateno obrovskou nabídkou krmiv na trhu. Mám pro vás jednoduchou radu. Nejste si jisti, co je zdravé pro psa? Zauvažujte, co by pes normálně ulovil v přírodě?

Třeba králík. Kolik má masa, vniřností, tuku...?

www.bylinkyprozvirata.cz/news/co-je-prirozena-strava-pro-psa/

Pokud si pes uloví králíka, první do čeho se pustí jsou vnitřnosti, protože to je velmi cenný zdroj minerálních látek, probiotik a vitamínů a teprve pak sní zbytek kořisti. Krmiva Reico obsahují v přirozeném poměru až 74% masa a důležitých vnitřních orgánů a ostatní potřebné složky ze surovin z kontrolovaného hospodářství. Vše v potravinářské kvalitě. Nic se nepřidává uměle, vše je v přirozené podobě, jako v přírodě bez chemie. To je velmi důležité. Vstupní suroviny jsou základ.

 

 

 

MINERÁLNÍ ROVNOVÁHA

Jedinečnou předností krmiva Reico jsou mikronizované sladkovodní a mořské řasy, které dodávají všechny důležité prvky v organické podobě, pro tělo nejlépe stravitelné formě. Firma Reico vital - systeme řasy zpracovává, jako jediná v Evropě, tzv. mikronizací - speciálním mletím na malinkaté částečky, menší než buňka, které se vstřebávají už v dutině ústní a do 20min. přechází přímo do krve. Jsou tedy vhodné i pro zvířata, která mají sníženou funkci vstřebávání minerálů např. starší a nemocná. Řasy a byliny upravené mikronizaci mají o 70% vyšší využitelnost, než řasy jen podrcené. Zvíře si každý den vezme co potřebuje podle své aktivity, zdravotního a psychického stavu a zbytek se, bez ukládání v tkáních, přirozeně vyloučí. Stejně jako v přírodě.

Řasy jsou zparcovány mikronizací - speciálním tření na malinkaté částečky, které se vstřebávají už v dutině ústní

Více zde: https://www.bylinkyprozvirata.cz/reico/
Řasy jsou zparcovány mikronizací - speciálním tření na malinkaté částečky, které se vstřebávají už v dutině ústní

Více zde: https://www.bylinkyprozvirata.cz/reico/
Řasy jsou zparcovány mikronizací - speciálním tření na malinkaté částečky, které se vstřebávají už v dutině ústní

Více zde: https://www.bylinkyprozvirata.cz/reico/

www.bylinkyprozvirata.cz/reico/mineralni-slozky-v-organicke-podobe/

 

 

 

 

MOKRÁ STRAVA OZDRAVUJE A JE NEZASTUPITELNÁ

 

Konzervy mají vynikající kvalitu a jsou doporučovány hlavně pro obsah fyziologické tekutiny, kterou granule nemají. Pitná voda nikdy tento fyziologický roztok nenahradí. Proto se tak výrazně spraví zdravotní stav všech zvířat, která přešla z granulované na syrovou, či vařenou stravu.

U malých zvířat do 15kg firma Reico doporučuje krmit pouze konzervami, u větších se může udělat kompromis půl na půl, nejlépe s granulemi lisovanými za studena.

Firma se snaží o "rekonstrukci" krmiva do podoby, jakoby si pes chytl zajíce a kočka myš.  Maso, vnitřnosti (srdce, játra, ledviny, bachor, jazyk, vemeno), různé druhy příkrmů a zeleniny a pro ještě lepší stravitelnost také některé kmeny kvasnic a kvasinek, které pomáhají osídlit střevo užitečnými mikroorganismy, které se podílejí na správné funkci střeva. Všechny suroviny jsou v potravinářské kvalitě z kontrolovaného zemědělství, bez použití chemických postřiků, hnojiv a hormonů. Tudíž nehrozí alergické reakce.

 Konzervy jsou zavařovány šetrným postupným zahříváním. Je známo, že když dáte ruku do 40°C teplé vody, rychle ji vytáhnete, protože vás pálí. Ale když dáte ruku do lázně a postupně budete přilévat teplou vodu, vydržíte až do 90°C bez zdravotní újmy. Samozřejmě, že aby se konzerva konzervovala, musí se zahřát na teplotu, zhruba 123°C, ale tímto principem postupného zahřívání se zajistí vysoká kvalita obsahu. Konzervy se před plněním vylévají včelím voskem aby obsah neoxidoval. Před samotným zavařováním se vytěsní vzduch.

 

www.bylinkyprozvirata.cz/news/za-vynikajici-kvalitu-velmi-prizniva-cena/

www.bylinkyprozvirata.cz/reico/krmiva-pro-psy/

 

Konzervy jsou vhodné jako kompletní krmení pro zdravá zvířata

 a dietní řada se dobře osvědčila v regeneraci nemocných zvířat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Psi a kočky konzervy Reico nejlépe přijímají v ohřátém stavu. Krásně se rozvoní a pak je sní i ti, u kterých bývají potíže s nechutenstvím. Rozhodně nedoporučuji ohřívat konzervy v mikrovlnce !!! aby jste nezničili zdraví prospěšné kmeny kvasnic a kvasinek.

 

Nejvíce se mi osvědčilo ohřívat je ve vodní lázni.

 

Nejprve nalijeme do nádoby s víkem co nejvíc horkou vodu z kohoutku.

Vložíme misku, nejlépe také nahřátou horkou vodou a do ní dáme patřičné množství obsahu konzervy.

Misku přiklopíme víkem a necháme 10min. ohřát.

Pokud krmíte půl na půl konzervu s granulemi, tak po ohřátí přidáte ještě granule a pečlivě zamícháte.

Pokud ohříváte maso pro kočky, tak doporučuji dobře rozmíchat. Kočky mají rády, když obsah po řádném rozmíchání připomíná spíš paštiku.

 Je to ověřené.

 

 

 

 

 

GRANULE LISOVANÉ ZA STUDENA

 

  Jsou nejzdravější formou granulovaného krmiva. Ceněny jsou hlavně pro svůj obsah kvalitních, přírodních živin, které nebyly porušeny výrobním procesem ( teplotou, tlakem ani chemií) jako ostatní granulovaná krmiva a tím zůstávají zachovány přirozené vitamíny, enzymy i další živiny podobně jako u krmení syrovou stravou.

 Důležitý je vysoký obsah masa v neporušené podobě, který dodává kvalitní živočišné bílkoviny.

Granule lisované za studena jsou oblíbeny např. u BARFařů jako doplněk potravy, krmivo na cesty, nebo jako případná náhrada za syrovou stravu.

Důležitým faktem u granulí lisovaných za studena je, že při jejich výrobě není použita žádná chemie, konzervanty a dochucovadla. Namíchané suroviny se za syrova protlačí přes lisovací zařízení a usuší. I vzhledově jsou pak jiné, než granule zpracované běžným způsobem (např. dehydratací či potahováním olejovou vrstvou). Uchovávají si přirozené vůně i chutě použitých kvalitních surovin dlouhou dobu. V tom mají velkou výhodu oproti komerčním granulím. A v neposlední řadě cenově jsou také výhodnější, protože se krmí, díky zachovaným živinám, menší krmnou dávkou na den. Krmivo je složením sestaveno tak, aby se co nejvíce přiblížilo přirozenému krmení. Jako když si pes uloví v přírodě zajíce. Žádné zvíře v přírodě nemá vysoký obsah tuku. A všechny šelmy přirozeně šetří energií a nejvíce jí vydávají jen na lov. Tedy ani pro psa s normální aktivitou není dobré vysoké procento tuku. Proto pokud někdo, vzhledem k vysoké energetické zátěži svého psa, např. při každodenním tréninku při extrémních sportech nebo při intenzivním loveckém výcviku, musí dodávat psovi vysoké procento tuku, tak nejjednoduším způsobem je přidat např. nesolené sádlo nebo škvarky. Takto jednoduše se pokryje vysoká potřeba tuku pro silně vytížené psy a můžete jim pak dopřát granule lisované za studena.

www.bylinkyprozvirata.cz/reico/krmiva-pro-psy/

 

Mimo výše uvedené kvality je vysledováno z praxe :

Majitelé větších psů oceňují nižší riziko vzniku torze žaludku, protože granule lisované za studena v žaludku nebobtnají.

Díky svému složení pomáhají Championky i Olympky předcházet zánětům analních žlázek.

Po dlouhodobějším krmení (zhruba 8 měsíců) , v kombinaci s konzervami, kdy dochází k ozdravění střevní mikroflóry, se nevytváří zubní kámen.

 

                                 OLYMP                                     CHAMPION

 

 

 

 

PETMIN a AUFBAU -VITAL - minerální rovnováha v organické podobě

PETMIN je čistá směs mikronizovaných řas, která zajišťuje minerální stránku krmiva pro zvíře na každý den, přesně podle momentální potřeby. Tato potřeba je každý den jiná. Podle aktivity, věku, stresové zátěže a pod. Proto je tento přípravek velmi vhodný pro všechny, kdo krmí syrovou nebo vařenou stravou a nemusí se pak bát, že by neměli vyváženou denní dávku, že by některý minerální prvek převažoval nebo naopak chyběl. Petmin se přidává také všude tam, kde je potřeba dorovnat deficit při zvýšené potřebě minerálů např. gravidita, kojení, růst a vývoj mláďat nebo naopak stáří, nemoc, regenerace, vyšší zátěž a pod. Jelikož jsou to minerály v organické, téměř koloidní podobě, nemohou se předávkovat. Pes nebo kočka si vezme přesně tolik, kolik potřebuje a zbytek se přirozeně vyloučí, bez usazování v tkáních. Díky specielní patentované techologii tzv.mikronizaci, kdy se řasy umelou na jemnější částečky než buňka a vstřebávají se už v dutině ústní, mají o 70% vyšší vstřebatelnost a využitelnost než pouze podrcené nebo namleté řasy. Proces mikronizace probíhá mletím na namrazených kamenech, aby se zahříváním řasy neznehodnotily. Dávkování je 0,5g na 10kg váhy. Balení Petminu obsahuje 100g mikronizovaných řas Lithothamnion a Fucus a pro 10kg psa vydrží na 200 dní.

AUFBAU -VITAL je minerální doplňkové krmivo pro rostoucí štěňata. Díky organické formě a úpravě mikronizací, zajišťuje přesný přísun živin na každý den. Štěně si každý den dorovná živiny, přesně podle svých potřeb a zbytek přirozeně vyloučí. Nemůže tedy dojít k tomu, že by mělo málo minerálních prvků a na druhou stranu ani k předávkování. Více informací najdete v odkaze www.bylinkyprozvirata.cz/reico/mineralni-slozky-v-organicke-podobe/

 

 

 

 

DOPLŇKOVÁ KRMIVA PRO KONĚ

 

 Ve volné přírodě si divoký kůň posbírá během dne na své cestě různé množství rostlin, které potřebuje aby si udržoval přirozené samoozdravné procesy. U koní chovaných na omezené ploše to ale není možné. Reico má krmné doplňky pro koně, kde majitel firmy Konrad Reiber využívá své 40 leté zkušenosti léčení zvířat bylinnými recepturami. Vyrábí směsi, které doplňují chybějící části průmyslově vyráběných krmiv pro koně a tím obohacuje výživu o kvalitativní složku, která je potřebná pro jejich zdraví.

 

STIMUL -VITAL

Víceúčelové bylinné minerální krmivo, které je ideálním zdrojem zásobování minerálními a vitalizujícími látkami.Může se podávat celoročně

ZELL - VITAL

je určeno pro jezdecké a plemenné koně. Optimalizuje metabolizmus a pomáhá buňkám zbavit se škodlivin a revitalizovat

EZEM/MAUK - VITAL

Aktivuje buňečný metabolizmus. Je vhodné pro celoroční podávání jako doplněk k hlavnímu krmení

DAM - VITAL

podporuje biologickým způsobem obranné vlastnosti střeva. Pokud nechcete aby Váš kůň užíval chemické pasty na odčervování, stačí podávat vždy 5 dní v měsíci. Zároveň poskytuje lepší absorpci a využitelnost důležitých živin. Upevňuje zdravotní stav, lepší krmitelnost a posiluje výkonnost

LEBE - VITAL

detoxikuje a podporuje dobrou funkci jater

HAUT/HUF - VITAL

podporuje zdraví na čistě biologické bázi a regeneruje kopyta, kůži a dodává lesk srsti

BRONHO - VITAL

podporuje a ulehčuje dýchání

REHA - VITAL

regenerace po stresových situacích a vysoké zátěži organizmu

SILENT - VITAL

snižuje nervové napětí, dodává vyrovnanost během stresových a výkonostních zátěžích. Je vhodný např. ke zklidnění při přepravě

 

 

Pokud vás zaujalo krmivo REICO vital - systeme

 neváhejte mne kontaktovat

Jsem tu pro vás a vaše zvířata


Vyhledávání

Kontakt

JANA INDRYCHOVÁ partner firmy Reico vital - systeme. Certifikovaná odborná poradkyně pro veterinární přípravky Energyvet. Topolová 4
783 01 OLOMOUC
IČO 68182546

777 22 55 17

Dobře vybírejte krmivo

25.01.2018 20:51

Jen co vyběhne ven, začne váš pes pojídat trávu?

Spěchá váš pes, jen co vyběhne ven, k nejbližšímu trávníku?  Je to známka DYSBIÓZY.   Pojídáním trávy se snaží srovnat trávicí potíže, ale bohužel, pokud se neodstraní příčina, kterou je ve valné části špatné krmení, tak mu to není nic platné... Dysbióza - změna přirozené střevní...
25.01.2018 20:08

Za vynikající kvalitu VELMI PŘÍZNIVÁ CENA

Např. denní krmná dávka pro pejsky do 5 kg je 200g konzervy. Cena této krmné dávky na den je 20,- Kč !!! za 200g lepších surovin, než si sami dáváme na svůj stůl... Konzerva obsahuje 69% masa + vnitřnosti v potravinářské kvalitě z německého kontrolovaného zemědělství, což je u nás téměř kvalita...
06.10.2017 08:46

CO JE PŘIROZENÁ STRAVA PRO PSA

CO JE PRO PSA PŘIROZENÁ STRAVA? V přírodě by si ulovil třeba králíka. Lidé by se měli víc radit s vlastním rozumem a intuicí. Nenechat se ovlivňovat reklamou. Když se podíváte na inernet a najdete si např. informace o tom, kolik má takový domácí králík výtěžnost masa, jak říkají chovatelé, tak na...
03.06.2017 16:15

Dobře se informujte, přečtěte si nezávislou odbornou literaturu.

Největší zdravotní problémy zvířat způsobuje NEZNALOST majitelů zvířat o kvalitě krmení. Před tím, než se začaly vyrábět komerční granule, psi a kočky téměř neznali co je to např. rakovina či dermatitida a dožívali se mnohem vyššího věku. Kritériem dobrého krmení pro majitele dnes bývá, jestli...